Masz pytania zadzwoń – kontakt tel. 729 246 999

Firma IGI-SYSTEM oferuje państwu swoje usługi z zakresu wideodomofonów – montaż, doradztwo.

Inteligentny dom to określenie budynku, który został wyposażony w szereg udogodnień dla użytkowników. Najczęściej są to po prostu najpopularniejsze i najbardziej użyteczne rozwiązania związane z automatyką budynku. Cechą wyróżniającą jest to, że wszystkie zamontowane w domu instalacje zostają połączone jednym, centralnym systemem sterującym.

Największą zaletą nowoczesnych systemów inteligentnego domu jest to, że dostosowuje się je do użytkownika. Nie ma narzuconych konfiguracji, ograniczeń lub konkretnych wymagań. Każdy ma prawdo decydować o tym, co będzie wchodziło w skład jego instalacji i jakich funkcjonalności oczekuje. Dzięki tak nowatorskiemu i indywidualnemu podejściu inteligenty dom to coraz częściej spotykane rozwiązanie.

Inteligentny dom jak działa?

Podstawowym zadaniem całego systemu, który obsługuje wszelkie występujące w domu instalacje, jest maksymalne ułatwienie życia domownikom i zwiększenie ich komfortu oraz bezpieczeństwa. Właśnie dlatego funkcjonalności takie jak obsługa wielu urządzeń w budynku za pomocą telefonu komórkowego lub komputera, nawet poza domem, to cecha charakterystyczna systemów Smart Home.

Wśród najczęściej spotykanych udogodnień można wyróżnić przede wszystkim te, z których korzystamy na co dzień. Jest to między innymi monitorowanie zamknięcia drzwi i okien, zdalne sterowanie roletami, zapalanie lub gaszenie świateł czy też nieustanne mierzenie temperatury powietrza i automatyczne sterowanie ogrzewaniem – zmniejszanie temperatury w nocy, zwiększanie przed przebudzeniem i obniżanie, gdy nie ma nikogo w domu, aby ponownie ją zwiększyć tuż przed powrotem domowników. Oczywiście inteligentny dom może również obsługiwać multimedia i być centrum rozrywki, dzięki któremu w każdej chwili włączysz ulubioną piosenkę ze wszystkich głośników w domu.