Zabezpieczenie mienia i poprawa bezpieczeństwa to kwestie, na które zwraca się coraz większą uwagę zarówno w sferze prywatnej, jak i biznesowej. Obecnie popularnym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju kamery, rejestratory czy systemy monitoringu. Odpowiednio skonfigurowany zestaw wpływa na aspekty bezpieczeństwa, komfortu mieszkania i pracy, a także może usprawnić i zautomatyzować pewne procesy.

Systemy monitoringu powszechnie są stosowane między innymi w biurowcach, marketach wielkopowierzchniowych, galeriach handlowych czy budynkach usługowych. Coraz częściej jednak spotykamy je również na posesjach prywatnych, ogródkach działkowych, w ogrodach czy altanach. Także często spotykaną praktyką jest pokrycie całego osiedla mieszkaniowego systemem monitoringu.

Kamery stosowane w monitoringu

Wśród obecnie oferowanych nowoczesnych rozwiązań można wyróżnić przede wszystkim dwa podstawowe rodzaje kamer stosowanych do monitoringu:

  • Kamery analogowe HDCVI to nowoczesne kamery przemysłowe, które łączone są przewodowo. Zaletą takiego rozwiązania jest na pewno jakość, ponieważ obraz z kamer HDCVI charakteryzuje się niskim poziomem zniekształceń, a nagrania mają rozdzielczość HD – 720P (1280×720) lub FULL HD 1080P (1920×1080). Obraz video może być przesyłany na duże odległości, a także możliwy jest jego szczegółowy podgląd w czasie rzeczywistym. Kamery analogowe HDCVI mogą być stosowane we właściwie każdych warunkach.
  • Kamery cyfrowe IP to swego rodzaju miniaturowe komputery z obiektywem. Każda z kamer w systemie identyfikuje się innym adresem IP i jest podłączona do sieci łączącej wszystkie urządzenia w zestawie. Takie rozwiązanie sprawia, że systemy monitoringu zbudowane z wykorzystaniem tej technologii mogą składać się nawet z setek kolejnych kamer cyfrowych IP. Zapewniają wysoką rozdzielczość – zdecydowanie lepszą od tych spotykanych w klasycznych kamerach analogowych. Łączność kamer cyfrowych IP może być realizowana za pośrednictwem klasycznego kabla ethernet RJ-45 i switcha lub przez sieć bezprzewodową Wi-Fi.

Warto jednak pamiętać, że wybór kamer na rynku jest naprawdę duży i ich jedyną funkcją nie jest po prostu nagrywanie. Doświadczenie i praktyka pokazuje, że sam zapis obrazu niekiedy nie jest wystarczający do zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa, więc producenci kamer do monitoringu nieustannie udoskonalają swoje produkty, poprawiając ich sprawność oraz implementując nowe funkcje. Wybierając zestaw monitoringu do swojego domu, firmy lub jakiegokolwiek innego miejsca, warto rozważyć, czy któraś z dostępnych funkcjonalności nie powinna znaleźć się w systemie. Niektóre z nich mogą być realizowane przez rejestratory z wyjściami alarmowymi informujące o wtargnięciu intruza, rejestratory IP lub rejestratory hybrydowe.

Na szczególną uwagę zasługują między innymi:

  • Kamery FullCollor, które nawet w ciemnościach są w stanie zapisywać obraz z uwzględnieniem rzeczywistych barw. To istotna funkcjonalność, która przydaje się na przykład w sytuacji, gdzie doszło do wypadku, a sprawca oddalił się z jego miejsca – można określić kolor samochodu, co w znacznym stopniu usprawnia poszukiwania;
  • Kamery IP z funkcją rozpoznawania twarzy mogą być doskonałym elementem zabezpieczenia dostępu do budynku. Przykładowe zastosowanie takiej kamery to opóźnienie zwolnienia blokady drzwi do momentu, kiedy zostanie wykonany czytelny zapis twarzy osoby stojącej pod drzwiami. Można je zaprogramować również tak, że po wykryciu w kadrze twarzy, zostanie wykonane zdjęcie, krótkie nagranie lub uruchomi się alarm;
  • Kamery IP z funkcją rozpoznawania tablic rejestracyjnych są wykorzystywane przede wszystkim na dużych parkingach, lotniskach, a także przy urzędach lub szpitalach. Oprogramowanie pozwala kamerze odczytywać numery rejestracyjne samochodów, które pojawią się pod bramą lub szlabanem. Jeśli odczyt pokryje się z pozycją na liście pojazdów upoważnionych do wjazdu, to szlaban zostanie otworzony, a w innym przypadku pozostanie zamknięty;
  • Kamery obrotowe z funkcją śledzenia obiektu znajdują zastosowanie w miejscu, gdzie konieczne jest monitorowanie większego obszaru. W takiej sytuacji, zamiast zestawu kamer można wykorzystać kamerę obrotową. Modele wyposażone w funkcję śledzenia obiektu dodatkowo będą podążać za wykrytym człowiekiem lub pojazdem i nagrają każdy jego ruch w obrębie działania kamery;
  • Kamery termowizyjne działają z wykorzystaniem podczerwieni. Taki sposób przetwarzania obrazu sprawia, że nawet przy zerowej widoczności możliwe jest wnikliwe obserwowanie terenu. Obraz z kamery przedstawiony jest w postaci różnokolorowych zarysów, które odpowiadają temperaturze danego miejsca. Dzięki kamerom termowizyjnym nawet w całkowitej ciemności monitoring wykryje zbliżającego się intruza. W szczególnie wymagających obiektach montuje się kamery termowizyjne z laserowym doświetlaniem w nocy na dużą odległość.

Jak widać, sama oferta systemów monitoringu jest imponująca. Nawet podstawowy zestaw złożony z kamer i rejestratora może okazać się świetnym zabezpieczeniem budynku, posesji lub konkretnego terenu. Jednak możliwości takich systemów są o wiele większe niż nagrywanie obrazu z kilku konkretnych punktów. Warto pamiętać, że większość nowoczesnych systemów monitoringu może być w późniejszym etapie rozbudowywana. Taka możliwość sprawia, że osoby, które chcą wyposażyć swój dom lub firmę w system monitoringu, może to zrobić etapowo – zacząć od najważniejszych miejsc, a następnie stopniowo uzupełniać monitoring o kolejne pozycje.

Monitoring od Igi System Lublin

Decydując się na zakup systemu monitoringu, warto dokładnie zapoznać się z charakterystyką wybranych urządzeń i porównać je z innymi, podobnymi modelami. To podstawowa kwestia, która uchroni nas przed nieprzemyślanym zakupem złego sprzętu. Dodatkowo dla bezpieczeństwa lepiej wybierać produkty sprawdzonych firm. Najlepszym jednak rozwiązaniem będzie zlecenie doboru odpowiedniego sprzętu i jego późniejszego montażu specjalistom, którzy mają odpowiednią do tego zadania wiedzę i umiejętności.

Monitoring i kamery Lublin zakładanie

W naszym otoczeniu obserwujemy coraz więcej kamer. Są one powszechnie montowane zarówno przez osoby prywatne, jak i władze polskich miast. Lublin nie jest tutaj wyjątkiem. Co sprawia, że monitoring jest obecnie tak popularny? Przede wszystkim już sama obecność kamer jest czynnikiem odstraszającym potencjalnych przestępców. Wiedzą oni, że mogą zostać rozpoznani dzięki nagraniu z monitoringu. W sprawach prowadzonych przez policję taki materiał video jest traktowany jako dowód, którego nie można podważyć. Z obecności kamer powinni cieszyć się wszyscy mieszkający lub pracujący w bliskim otoczeniu miejsca, w którym one się znajdują. W przypadku, gdy dojdzie tutaj do przestępstwa, np. ktoś zostanie napadnięty na ulicy, dzięki monitoringowi powinno się udać szybko zidentyfikować sprawcę zdarzenia. Wiele osób pamięta jeszcze tak niedawne przecież czasy, gdy nie było tak wielu kamer na ulicach. Wtedy w niektórych miejscach naszych miast ( także w Lublinie ) ludzie obawiali się spacerować, zwłaszcza po zapadnięciu zmroku. Monitoring skutecznie rozwiązał ten problem w wielu polskich ośrodkach miejskich. Miejsca dawniej uznawane za niebezpieczne dzisiaj nie budzą już negatywnych skojarzeń. Treść tego krótkiego artykułu zainteresowała Cię? Rozważasz zamontowanie kamer na terenie swojej firmy lub też miejsca zamieszkania? Firma Igi-System to odpowiedź na Twoje potrzeby – kamery i monitoring Lublin, okolica, lubelskie. Mamy duże doświadczenie w montażu różnych systemów alarmowych, w tym także monitoringu. Zadzwoń do nas lub napisz, abyśmy mogli poznać Twoje potrzeby i oczekiwania. Posiadając takie informacje będziemy mogli zaproponować rozwiązanie, które będzie dla Ciebie najlepsze. Cieszymy się dużym uznaniem w branży, w której działamy. Świadczą o tym liczne pozytywne komentarze internautów dotyczące naszej oferty. Będzie nam miło, jeżeli dołączysz do grona naszych klientów. Zapewnij sobie bezpieczeństwo dzięki systemowi alarmowemu, którego montażem zajmuje się Igi-System. Z pewnością po pewnym czasie stwierdzisz, że była to znakomita decyzja.

Igi-System Lublin Monitoring realizacja
Igi-System Lublin Monitoring realizacja

Kamery i monitoring zakładanie do domu i mieszkania w Lublinie

Warto pomyśleć o maksymalnym zabezpieczeniu swojego mieszkania, domu lub też budynku firmy przed zagrożeniem, jakim jest włamanie. Pomimo stale spadającego poziomu przestępczości w Polsce i rosnącego poczucia bezpieczeństwa, jakie deklarują obywatele naszego kraju, działalność włamywaczy to wciąż poważny problem. Nie ma chyba skuteczniejszego sposobu na zabezpieczenie się przed przestępcami, niż instalacja monitoringu. Już sam widok kamer umieszczonych na terenie danej posesji poważnie daje potencjalnemu przestępcy do myślenia. Zastanawia się on wtedy nad sensem podejmowania próby włamania, kiedy istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że dzięki nagraniu z monitoringu zostanie on rozpoznany. Dzięki zapisom kamer udało się schwytać już wielu włamywaczy, ale też osób popełniających inne przestępstwa. Jeżeli w pobliżu budynku objętego monitoringiem doszło do stłuczki na drodze lub też do bójki na chodniku, zapis pozyskany przez policję z kamer znajdujących się w pobliżu pomoże znaleźć winnych przestępstwa. Również mieszkańcy Lublina, w tym także osoby prowadzące tutaj własną działalność biznesową, coraz chętniej doceniają zalety monitoringu.
Poszukujesz profesjonalnej firmy, która może zamontować kamery na terenie Twojej prywatnej posesji lub siedziby firmy? Jak najszybciej skontaktuj się z nami! Firma Igi-System specjalizuje się w montażu kamer przemysłowych oraz innego rodzaju urządzeń służących do zapisywania obrazu i dźwięku. W przypadku, gdy na terenie objętym zasięgiem działania monitoringu dojdzie do przestępstwa, zapis z kamer będzie mógł posłużyć jako dowód w trakcie prowadzenia przez policję czynności śledczych. Same kamery oraz umieszczony w widocznym miejscu napis “Obiekt Monitorowany” działa odstraszająco na wszystkie te osoby, którym przyjdzie do głowy chęć dokonania włamania lub innego czynu zabronionego. Zainteresowała Cię treść tego artykułu? Jesteś zdecydowany na zamówienie usługi zamontowania kamer na należącym do Ciebie terenie lub budynku? Czekamy na Twój telefon lub mail. Wybierając właśnie naszą firmę masz gwarancję tego, że masz do czynienia z profesjonalistami mającymi duże doświadczenie w montażu systemów alarmowych.

Monitoring, kamery Lublin – zadzwoń, napisz – doradzimy, pomożemy.