Firma IGI-SYSTEM oferuje państwu swoje usługi z zakresu wideodomofonów – montaż, doradztwo.

Wideodomofony to lepsza i nowocześniejsza wersja klasycznych domofonów, które doskonale wszyscy znają. Mają szereg zalet, dzięki którym wyróżniają się na rynku i zdobywają coraz większą grupę odbiorców.

Kontakt tel. 729 246 999

Każdy z nas dba o własne bezpieczeństwo i wygodę, więc nic dziwnego, że stosujemy domofony lub wideodomofony. Nie chcemy, aby ktoś bez naszej wiedzy dostał się na posesję, a tym bardziej bezpośrednio do domu. Właśnie dlatego w większości przypadków każdy zamyka zewnętrzną furtkę, a w takiej sytuacji konieczne jest jej otwieranie za każdym razem, gdy ktoś chce wejść. Jeśli nie dysponujemy domofonem ani wideodomofonem należy wybrać się pod bramę i własnoręcznie otworzyć zamek. Dzięki zamontowaniu domofonu lub wideodomofonu można furtkę otworzyć jednym kliknięciem bez wychodzenia z domu.

Wideodomofon zalety

Niewątpliwie wideodomofony mają nad ich klasycznym odpowiednikiem znaczącą przewagę. Są wyposażone w kamerę, która pozwala nam nie tylko usłyszeć, ale również zobaczyć osobę proszącą możliwość wejścia. To ogromna różnica w kwestii zapewnienia bezpieczeństwa! Głos słyszany przed domofon lub wideodomofon jest w dużym stopniu zniekształcony, a to utrudnia identyfikację osoby po drugiej stronie. Dzięki podglądowi na żywo z kamery umieszczonej w wideodomofonie, mamy możliwość rozpoznania kogoś po wyglądzie.

Dodatkowym atutem wideodomofonów jest ich zaawansowanie technologiczne. Nowoczesne urządzenia mają szereg funkcji, które wpływają na jeszcze większą poprawę kwestii bezpieczeństwa, jak też komfort użytkowania. Wykorzystując urządzenia bezprzewodowe – tak zwane wideodomofony IP, mamy możliwość podglądu obrazu nawet na telefonie lub komputerze i to w dowolnym miejscu z dostępem do internetu. Niektóre z wideodomofonów posiadają również funkcję zapisu na karcie pamięci zdjęć osób, które go uruchomiły oraz krótkich filmów z dźwiękiem. Urządzenia z wyższej półki wyposażone są w szerokokątne obiektywy i ruchome kamerki, co dodatkowo poprawia widoczność.